0362 511 33 99

dostsigorta@hotmail.com

Cumhuriyet Mah. Cemil Engizli Cad. No:2/B Ondokuzmayıs/Samsun

Kasko ve Trafik Sigortası

Kasko ve Trafik Sigortası

Trafik Sigortası bir motorlu taşıtın kusurlu olarak üçüncü şahıslara verdiği zararları karşılar. Tazminat ile maddi zararların yanısıra, kazaya ilişkin tedavi giderleri ile zarar gören kişilerin sakat kalması veya hayatını kaybetmesi hallerinde kazada zarar görenin desteğinden mahrum kalanlara ödeme yapar. Destekten mahrumiyet tazminatı kazada hayatını kaybeden veya sakat kalan kişinin yaşına, gelirine göre değişiklik gösterir.
Kasko, araç sigortalarından biridir ve sigorta yaptırana ait aracın uğrayacağı hasarların karşılanmasını sağlamayı amaçlar. Herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalının iradesi dışında zarar görmesi durumunda sigortalı kişiye gerekli tazminatın ödenmesini sağlamak için yapılır. Kasko herhangi bir kazada karşı tarafın aracının hasarını değil, sigortalı olan kişiye ait araçtaki zararı teminat altına alır.

Bu nedenle yaptırılması zorunlu olan trafik sigortası karşı tarafı ve üçüncü kişileri korurken, yaptırılması isteğe bağlı olan kasko sigortası sizin kendi aracınızı ve bütçenizi güvence altına alır.