İşyeri Sigortası

İşyeri Sigortası tüm kurumsal işletmeler için tasarlanmış geniş bir sigorta teminatıdır. Ticari sigorta olarak da adlandırılır. İşletmeler, şirkete ait mülklerin fiziksel hasarlardan kaynaklanan mali kayıplara karşı kendilerini korumak için sigorta satın alırlar. Sigortası olmayan bir işletme, bir zarar meydana geldikten sonra faaliyete devam edemeyebilir. Şirkete ait mülk kapsamında ise mallardan eşyaya, elektronik cihazlardan makinelere, müşterilerinizden çalışanlarınıza kadar tüm taşınır ve taşınmazları ele alır. Bir işletmenin varlıklarını, mülklerini ve gelirini korumaya yardımcı olur.

Poliçenizi belirli faaliyetlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek için ek sigorta teminatları da satın alabilirsiniz. Ticari sigorta, işler beklenmedik bir hal aldığında işletmenizi korumak için tasarlanmış çeşitli teminat türlerini ifade eder. İşyeri Sigortası sizi kazalar, mal hasarı ve diğer durumlardan kaynaklanabilecek mali zararlardan korur. İşletmenizi farklı risklerden korur. Personeliniz hastalanır veya yaralanırsa, müşteri bir kaza geçirirse veya hayati önem taşıyan ekipman çalınır veya imha edilirse; Doğru sigorta poliçesi normalde ödeyemeyeceğiniz masrafları karşılar ve sizi yüksek dava masraflarından koruyabilir.

İş Yeri Paket Sigortası

İşyeri Sigortası sadece kaza gibi elinizde olmayan durumlarda devreye girmez. Poliçenizin kapsamına göre pek çok konuyu içerisinde barındırır. Buna ait olarak ek teminatlar ekleme olasılığınız da bulunmaktadır. Yangın Mali Sorumluluk, Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Sorumluluk, İşveren Mali Sorumluluk, Ferdi Kaza Sigortası, Hukuksal Koruma, Emniyet-i suiistimal, Taşınan Para, Alternatif İş Yeri Değişiklik Masrafları gibi konular sigorta kapsamına alınır. Sigortacılar birkaç tür iş sigortasını bir araya getirebilir veya ihtiyaçlarınıza uygun bir veya iki poliçe türü seçebilirsiniz.

Bununla birlikte, primlerin fiyatını etkileyen yalnızca farklı teminat türleri olmadığını bilmelisiniz. İş sigortası yaptırmak için pek çok iyi neden vardır. Önemli olan tek şey şudur: işinizi ciddi mali zorluklara karşı korur. Uygun düzeyde sigortaya sahip olmak, risklere rağmen işletmenizin çalışmaya devam etmesine yardımcı olacaktır. Herhangi bir işletme sahibinin yapabileceği en akıllıca hareketlerden biri, doğru sigorta türlerine sahip olmaktır.

İş Yeri Sigortası Ürünleri

İşyeri Sigortası sizi yalnızca işletmenizin varlıklarını bir felaket meydana geldiğinde onları çok iyi bir şekilde sıfıra indirebilecek risklerden korumakla kalmaz, aynı zamanda sorumluluk açısından genellikle tehlikede olan kişisel varlıklarınızı da korur. İşletme sigortası, ticari işletmeleri normal iş akışı sırasında meydana gelen kayıplardan koruyan sigortadır. Sorumluluk ve mal hasarı dahil olmak üzere birçok teminat türü vardır. Çalışma ortamının değişken doğası nedeniyle şirketler, özel sigorta ihtiyaçlarını belirlemek için potansiyel riskleri dikkatlice inceler.

Özellikle küçük işletmeler risklerini dikkatlice değerlendirmeli ve doğru teminatı satın almalıdır çünkü herhangi bir kayıp durumunda daha fazla finansal riskle karşı karşıya kalırlar. Her küçük işletmenin genel sorumluluk sigortasına ihtiyacı vardır. Fiziksel varlıklarınızı kayıp veya hasara karşı teminat altına alan ticari sigorta her iş yerinin ihtiyacı olan önemli bir sigorta türüdür.

Görüşmeye Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabilirim?