sigorta-policelerinde-dikkat-edilmesi-gerekenler-1

Sigorta Poliçelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğal afetler hayatımızın bir parçası olduğu için can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla sigorta hizmeti sunan firmalardan çoğu zaman destek alırız. Günü geldiğinde yapılan sigortalar büyük bir kazanca dönüşerek insanların yaşadıkları sıkıntılar bir nebze de olsa giderilmeye çalışılır. Sigorta hizmetlerinin avantajlardan yararlanmak için hazırlanan sigorta poliçesini detaylı bir şekilde okumak gerekir.

Çünkü poliçede yazılan hususlara dikkat edilmediği takdirde sigorta yaptıran kişiler çoğu zaman sorun yaşayabilirler. Tüm duyarlı vatandaşları poliçeleri imzalanmadan önce bir kez verimli bir şekilde okunması gerekir. Hizmet aldığınız firma size her ne kadar sözlü olarak poliçeden ne şekilde yararlanacağınız açık açık anlatılmaya çalışılsa da asıl geçerli olan tüm maddeler poliçe içerisinde yer almalıdır.

Düzenlenen Sigorta Poliçeleri Neleri Kapsar?

İlgili firmalar tarafından hazırlanan poliçeler içerisinde poliçenin neleri kapsayıp kapsamadığı ve tarafların karşılıklı olarak birbirine karşı sorumlulukları bulunur. Poliçede yaşanan herhangi bir olumsuzluk karşısında sağlık kuruluşlarından alınabilecek yardımların olup olmadığına bakmak gerekir. Yani özel sağlık sigortasında yararlanılabilir mi diye araştırmak gerekir.

Aynı şekilde araç kaskosu bulunan kişiler günü yaşadıkları herhangi bir kaza sonucu kasko hizmetlerinden ne derece yararlanabileceğini bilmesi gerekir. Yaşanılan sorun sigorta teminatı içerisinde yer almıyorsa anlaşma yaptığınız şirketten herhangi bir hak talep edemezsiniz. Bu nedenle poliçe kapsamının ayrıntılı bir şekilde incelenmesi ve kapsamını araştırmak gerekir.

Paylaş

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Görüşmeye Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabilirim?