samsunda-zorunlu-deprem-sigortasi-nasıl-yapilir

Samsun’da Zorunlu Deprem Sigortası Nasıl Yapılır?

Samsun’da Zorunlu Deprem Sigortası Nasıl Yapılır? Ülkemiz genç bir arazi yapısına sahip olduğundan fay hatları üzerinde bulunur. Bu nedenle hiç beklenmedik anlarda yaşanan depremler büyük yıkımlara neden olarak insanların can ve mal varlığını ciddi manada tehdit eder. Fakat günümüzde bu konuda insanlara yol gösterecek deprem sigortası yapan firmalar bulunur. Bu firmalar verdikleri hizmetler ile beraber insanların yaşadıkları zorlu süreçleri daha kolay bir şekilde atlatmalarına yardımcı olur.

İnsanların ise daha bilinçli hale gelmesi onların bu firmalara yönelmesini sağlamıştır. Böylece yaşanabilecek herhangi bir deprem sırasında evin yıkılması ve eşyaların zarar görmesi halinde tüm masraflar sigorta şirketleri tarafından karşılanır. Bu durum insanların maddi açıdan oldukça rahatlatır. Samsun’da bulunan birçok firma zorunlu deprem sigortası yaparak insanların kendilerini daha güvende hissetmelerini yardımcı olurlar. Firma ile karşılıklı hazırlanan poliçede deprem sigortasının neleri kapsayıp kapsamadığı açık bir şekilde belirtilir.

Zorunlu Deprem Sigortası Neleri Kapsar?

Olası bir deprem anında yaşanan maddi hasarlar poliçede belirtilen fiyatlar doğrultusunda şahıslara verilir. Deprem sigortası kapsamında duvarların yıkılması, tavanın göçmesi, ortak duvarların yıkılması, bahçe duvarlarının yıkılması, kolonların yıkılması, merdiven, çatı ve koridor gibi alanların hasar görmesi gibi yerler bulunur. Bu alanların herhangi bir zarara uğraması ya da tamamen yıkılması sigorta şirketlerinden alınan paralar ile yeniden yapılabilir. Samsun’da ve ilçelerinde deprem sigortası yaptıran referans sahibi firmalardan destek almak gerekir.

Samsun’da Dask Sigortası Yapan Firmalar adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Paylaş

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Görüşmeye Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabilirim?